Hjälp våra ungdomar

Hejsan!
Nu börjar det närma sig en ny säsong med folkrace tävlingar vid Kalvholmens motorstadion (Karlstad). Vi behöver hjälp med att bemanna cafeterior och entré med ca 15 personer/tillfälle. Inga avancerade uppgifter. Min 13 år.

Finns 3 alternativ.
Heldag 7.00-det är slut.
Förmiddag 7.00-14.00.
Eftermiddag 13.00-till det är slut.

Nedan ser ni datumen som gäller för denna säsong. Det finns ett schema på www.grumsslk.se/schema-snokorning/schema-folkrace, där skriver man in sitt namn under respektive datum.

Vårtävlingen 2dagars 28-29/4
Sola i Karlstad partävling 2/6
Karlstad 2-dagars 25-26/8
NGK-Masters 13-14/10

Pengarna som Grums Slalomklubb tjänar på dessa evenemang går oavkortat till våra ungdomar. De som hjälper till får reducerat pris på klubbkläder och bidrar till att vi fortsatt kan hålla en högklassig ungdomsverksamhet.

Grums Slalomklubb